Arşivler: Treatments

Başarı Öyküsü

Tülay Asal hocamla yaklaşık bir yıl önce hayatımın sonuna geldiğimi düşündüğüm en dip noktada tanıştım.

Ondan altı ay öncesine kadarda gayet iyi gittiğini düşündüğüm bir hayatım vardı bir anda tepetaklak oluşum ve aklımın almadığı sebeplerle baş edemeyeceğimi anlayınca yine bir psikolog yardımı almayı denedim fakat çözüm olmadığını düşünüp bırakmıştım.

Bir arkadaşımın sırf kafan dağılsın diye zorla götürdüğü bir programda kendisi konuşmacı olarak katılmıştı. O gün hatırlıyorum en fazla ne anlatabilir ki diye oturduğum yerden yüzüne bile bakmadan dinlemeye başladım ve ne olduysa ondan sonra oldu

Bu hanım kendimi bildim bileli içimden geçirdiğim ama yüksek sesle söylediğimde tepki aldığım düşüncelerimi öyle güzel anlatıyordu ki ve o bir uzmandı ve evet onlar bana aitti.hemen program çıkışında kartını aldım ve ertesi gün arayıp ertesi gün randevu alıp kendisiyle tanışmaya gittim.

Beni uzun uzun dinledi her dinleyenin akıl vermesine alışık olan ben onun cevabıyla bir kez daha doğru yerde olduğumu anlamıştım.

Bundan kurtulmak istiyor musun ? demişti.

Ben iyi eğitimli mesleğinde başarılı ve mesleğini çok seven insan sevgisiyle dolu çok sevdiği yine iyi eğitimli mesleğinde başarılı biriyle iyi bir evlilik yürütmüş bir anneydim.

Bir anda tepetaklak olan hayatıma kimse bir anlam veremezken ben yaşadığım kabustan kurtulma teklifiyle karşılaşmıştım ve tabi ki kabul ettim.

Geçen süre içinde tülay hocam çoğunlukla beni dinledi az konuştu ben soru sorduğumda ya da tıkandığım zamanlarda hayatım yavaş yavaş değişmeye başladı bir sihir gibi kendimi bildim bileli çektiğim acılar bir bir son bulurken bugün ben artık ümitle geleceğe bakabilmeye başladım beni hayatımda hiç kimse onun kadar iyi dinlemedi ve onun beni dinlemesi yıllarca biriktirdiğim doğrularımla beni yüzleştirince ortaya gerçekten zeka ürünü bir sonuç çıktı.

Her zaman benim tarafımdan olaylara bakabilmeyi o kadar güzel başardı ki bunu çoğu zaman ben bile yapamıyordum..

Bu gün hayatımın tam ortasındayım ve gerçeklerle yüzleşmek için kılıcını kuşanmış bir asker kadar cesur orada bekliyorum hayatıma sahip çıkmak için artık hiçbir engeli tanımam ve artık hesap vermesi gereken çok kişi var benim hayatımda ilk karşılaşmamızda tülay hocam bana demişti ki nasıl dua ettiysen bundan kurtulmak için ve bugün diyorum ki evet çok dua etmiştim ve binlerce şükür çok doğru söylüyorsunuz tülay hocam bir erkeği değiştirirseniz sadece kendi değişir ama bir kadını değiştirirseniz bütün toplumu değiştirir.