Aile Danışmanlığı

Psikolog zihinsel süreçleri değerlendirir.

Aile Danışmanlığı Nedir ?

Aileyi oluşturan bireylerin sorunlarını çözmek için bir arada olması ve sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar üzerine olur. Aile yasası dahilinde gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık hizmetine Aile danışmanlığı denir.

Aile insanları bir arada tutan en küçük ama en sağlam birimdir. Aile ilişkileri ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa ailenin yetişkin ve genç bireyleri de o derece ruhsal açıdan o derece sağlıklı olur.

Ruhsal açıdan sağlıklı bireyler de nasıl bir topluluğa girerse girsin çevreye çok kolay uyum sağlar.

Tülay Asal Aile Danışmanlığı sertifikası

Aile Danışmanlığının İşlevi

Bir ailedeki bireyler birbirlerini çok sevse bile farklı insanlar olduğu unutulmamalıdır. Her bireyin farklı ruhu, duyguları vardır. Bu farklılıklardan doğabilecek sıkıntıların giderilmesi, aile bağlarının daha da sağlamlaşması, aile bireylerinin birbiri ile olan kopukluğunun giderilmesi, iletişim sorununun aşılması ve empati duygularının gelişmesi aile danışmanlı tarafından sağlanabilir.
Bu konuda özel eğitim almış, sertifikalı bir danışman ile sorunlarınızı aşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Hizmetinde Oluşmasını istediğimiz Sonuçlar

  • Ailedeki bireylerin birbirini saygı kuralları çerçevesinde dinlemesine
  • Ailedeki bireylerin diğerlerinin bakış açısından bakabilmesi ve onları anlamasına
  • Ailedeki bireylerin birbirlerine karşı duygu ve düşüncelerini açık ve net bir şekilde ifade etmesi, duygularını kırmaması
  • Sorunların konuşularak çözülmesinin sağlanması
  • Ailedeki bireylerin birbirlerini oldukları gibi kabul etmesi
  • Ailedeki bireylerin birbirlerinden beklentilerini açık bir dille ifade etmesi