İlişki ve Evlilik Danışmanlığı

Psikolog zihinsel süreçleri değerlendirir.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı nedir ?

Evli olan veya olmayan çiftlerin yaşadıkları sorunları ve sıkıntıları ele alıp çözüm odaklı yaklaşarak sorunları bitirmeye yönelik yapılan danışmanlık modelidir.

Bu danışmanlık hizmetinde asıl odak noktaları kadın ve erkeğin kendisidir.

Aralarında geçen konuşmalar ve karşılıklı iletişimleri baz alınarak ilişki ve evlilik danışmanlığı gerçekleştirilir.

İlişki ve evlilik danışmanlığı genellikle çiftlerin birlikte yer aldığı terapi türüdür.

Bazı sebeplerden ötürü eşlerden birisi bu terapiye katılamazsa bir kişiye de ilişki ve evlilik danışmanlığı yapılabilir.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığına Neden İhtiyaç Duyulur ?

İlişki ve evlilik danışmanlığında hedef çiftlerin birbiri ile daha iyi anlaşması, birbirlerine karşı anlayışlı olmaları ve birbirlerine empati yapabilme özelliklerinin gelişmesine yöneliktir.

Bu danışmanlık şeklinde çiftlerin belirli olaylarda birbirlerine verdikleri tepkiler ele alınarak ilerlenir.

Bir çok çiftin sorunu tartışmalarda karşı tarafın tamamen suçlu görülmesi ve olaydaki kendi eksikliğini görmemesinden kaynaklanmaktadır.

İlişki ve evlilik danışmanlığında biz adil ve açık bir şekilde unsurları çiftlere anlatarak onların partnerine daha anlayışlı olmasına yardımcı oluruz.

Çiftler birbirlerini ne kadar çok severlerse sevsinler bu iki insanın birbirinden farklı bireyler olduğu unutulmamalıdır.

Karakterleri, hayat görüşleri, dışarıdaki dünyaya bakış açıları birbirinden farklıdır.

Çiftler için olan danışmanlık hizmetimizde bu farklılıkların çiftleri ayırması yerine farklılıkları dolayısıyla partnerinizi daha çok sevmenize ve ona daha anlayışlı olmanız konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Çiftler genellikle bu danışmanlık hizmetine aralarında yaşanan çatışma, anlaşmazlı, gerginlik ve birbirlerine karşı anlayışsızlıklar dolayısıyla başvururlar.

İlişkide bir çok sorun iletişim eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Bireylerin arasındaki iletişim bağını ne kadar kuvvetli kılabilir isek çiftlerimizin ilişkileri de o derece sağlamlaşacaktır.

Partneriniz ile yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak için ilişki danışmanlığı hakkında özel eğitim almış danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.